ראש השנה הוייטנאמי – כיצד הוא ישפיע על הטיול שלכם בוייטנאם

ראש השנה הויאטנמי נקרא טט (קיצור של Tet Nguyen Dan) והוא החג המשמעותי ביותר לויאטנמים.

ראש השנה הוייטנאמי נקרא טט (קיצור של Tet Nguyen Dan) והוא החג המשמעותי ביותר לויאטנמים. החג מסמל את תחילת האביב ונחגג בסוף ינואר או תחילת פברואר. בדרך כלל הטט וראש השנה הסיני נחגגים באותו תאריך, אך המסורת והמנהגים הויאטנמים שונים מאלו הסינים.   

 

ראש השנה הוייטנאמי – נקודת ציון להתחלה חדשה ותקווה לעתיד טוב יותר

כמה ימים לפני החג כבר אפשר להרגיש בעומס האופף את הרחובות. הויאטנמים קונים מצרכים לארוחות החג, מתנות למשפחה ובגדים חדשים. הויאטנמים מאמינים שהמעשים וההתנהגות שלהם בחג הטט, יקבעו את מזלם לשאר השנה, לכן הם נזהרים מאוד ביום הזה. הם מנקים את הבית, קונים פרחים ומתקנים כל דבר שבור, כדי שהמזל יאיר להם פנים לשנה החדשה. חג הטט מסמל אצל הויאטנמים נקודת ציון להתחלה חדשה, תקווה לעתיד טוב יותר וחלומות ויעדים חדשים. 

ראש השנה הוייטנמי

החג מוקדש למשפחה וחברים, ויאטנמים רבים נוסעים להתאחד עם משפחתם ולכן יש לקחת בחשבון שחנויות ובתי עסק רבים יהיו סגורים בזמן החג.

בחג יש פסטיבלים רבים ותהלוכות של רקדנים מחופשים בתחפושות מסורתיות. מופעי זיקוקי הדינור מושקעים וארוכים  וגם אחריהם הרעש לא מפסיק. הויאטנמים ממשיכים לצפור בצופרי המכוניות, לתופף בתופים ולהרעיש בעזרת כל הבא ליד מכיוון שהם מאמינים שהרעש ירחיק את הרוחות הרעות. 

לסיכום, טיול בוייטנאם בזמן הטט ייתן לכם הזדמנות לראות מקרוב את אחד החגים החשובים ביותר לויאטנמים, לאכול מהמאכלים החגיגיים וליהנות מהפסטיבלים ומזיקוקי הדינור, אך יש לקחת בחשבון שבמשך מספר ימים ייתכן שמסעדות, חנויות ובתי עסק שונים יהיו סגורים, ולהיערך בהתאם.

 

לא לשכוח ויזה

אם ברשותכם דרכון זר, ייתכן שתוכלו להיכנס לויאטנם ללא ויזה. אך בעלי דרכון ישראלי צריכים להוציא ויזה כדי להיכנס לויאטנם. היכנסו לכאן כדי להוציא ויזה לויאטנם תוך ארבעה ימים בלבד.  
 

למידע על תיכנון טיול לויאטנם לחץ כאן!

למידע על ויזה לויאטנם לחץ כאן!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אשרת כניסה לויאטנם

אשרת כניסה לויאטנם

האם אני צריך אשרת כניסה לויאטנם? מטיילים בעלי דרכון ישראלי חייבים להוציא ויזה כדי להיכנס לויאטנם. אולם אם יש ברשותכם דרכון זר, ייתכן שלא תצטרכו

קרא עוד »
תאילנד עם ילדים

תאילנד עם בן 1.5 – משפחת גלעד

“אין ספק שזו הייתה חוויה משפחתית מדהימה. כל-כך כיף לראות את ההתפתחות של נועם במהלך הטיול הזה ואת התגובות שלו לאנשים שהוא פוגש, לטעמים חדשים, לנופים וחוויות”.

קרא עוד »

פגישות ייעוץ
אחד על אחד
עם דורון רייכמן

כל המידע שצריך, טיפים והמלצות לפני יציאה לטיול בוויאטנם בפגישה אישית ומעמיקה

Booking.com

גו איסט בפייסבוק

גלילה לראש העמוד