5 דברים שאפשר לעשות כדי להקל על ילדים שפוחדים לטוס

הזמנתם טיסה משפחתית והילד שלכם פוחד לטוס? הנה 5 דברים שאפשר לעשות כדי להקל עליו.

חופשה משפחתית אמורה לספק לנו הרבה רגעי אושר וחוויות משפחתיות מגבשות. אם ידוע לכם שאחד מילדיכם פוחד מהטיסה המתקרבת, בין אם הוא עומד לטוס בפעם הראשונה ובין אם טס בעבר והחוויה לא הייתה טובה, כדאי לנסות את העצות הבאות, כדי שהטיול המשפחתי שלכם לא יתחיל ברגל שמאל.

הכנה מוקדמת – כמו תמיד הסברים מפורטים והכנה נפשית עוזרים לילד להתמודד עם המצב בצורה טובה יותר. כדאי להכין את הילד לאט לאט ובהדרגה, ולא לחכות לרגע האחרון. 

ילדים שפוחדים לטוס

חשוב להקשיב לחששות של הילדים שלכם ולא לזלזל בפחד שלהם. אם הילד מודאג מכך שהטיסה אינה בטיחותית והמטוס עלול להתרסק, הנה סרטון נהדר שמסביר כיצד המטוסים פועלים: https://bit.ly/2OBYhzP
וטקסט מאתר אאוריקה שמסביר “איך מטוסים לא נופלים?” https://eureka.org.il/item/47726

הכינו מסיחים 

רצוי להביא למטוס הסחות דעת שיעזרו לילדיכם להעביר את הזמן ולא לשקוע בפחד. צעצועים, אייפד עם סרטונים ומוזיקה. אפשר להפתיע את הילד עם ערכה שהכנתם בעצמכם לזמן הטיסה עם מכתב, ממתק שהוא אוהב, ויצירה להעביר איתה את הזמן. אם לילד יש חפץ שהוא קשור אליו במיוחד כמו בובה או שמיכה מומלץ מאוד להביאם לילד כדי לחזק את תחושת המוכרות והביטחון.

היעזרו בדיילים

לדיילים יש ניסיון רב עם נוסעים הסובלים מפחד טיסה. ספרו לדיילים שזוהי הטיסה הראשונה של ילדיכם ושהוא חושש. ייתכן שהם יערכו לו סיור בתא הטייס, או יפיגו את החשש שלו בדרך אחרת. דייל רגיש ומנוסה יכול לעשות את כל ההבדל.

דוגמא אישית 

חשוב שלאורך כל הטיסה תשדרו לילדיכם נינוחות וביטחון. אם הילד ירגיש שאתם חוששים, הוא לא יוכל להירגע. אם יש הורה שחושש מהטיסה, מוטב להושיב את הילד ליד ההורה השני.

היכרות מוקדמת 

אם זו הטיסה הראשונה של ילדיכם, אתם יכולים לקחת אותו מבעוד מועד לשדה תעופה. הצפייה במטוסים הממריאים ונוחתים ללא כל בעיה או תקלה, עשויה להחדיר בילדיכם ביטחון.

בהצלחה!

המשיכו לעוד כתבות עם המון טיפים, המלצות, אטרקציות ותוכניות טיול למשפחות המטיילות בעולם. גו איסט מתמחה ב טיול לויאטנם ובהוצאת ויזה לויאטנם במהירות ובמחירים נוחים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תאילנד עם ילדים

תאילנד עם בן 1.5 – משפחת גלעד

“אין ספק שזו הייתה חוויה משפחתית מדהימה. כל-כך כיף לראות את ההתפתחות של נועם במהלך הטיול הזה ואת התגובות שלו לאנשים שהוא פוגש, לטעמים חדשים, לנופים וחוויות”.

קרא עוד »

פגישות ייעוץ
אחד על אחד
עם דורון רייכמן

כל המידע שצריך, טיפים והמלצות לפני יציאה לטיול בוויאטנם בפגישה אישית ומעמיקה

Booking.com

גו איסט בפייסבוק

גלילה לראש העמוד