מקונג דלתא – כל הנחלים זורמים לים

נהר המקונג הוא נהר עצום ממדים שאורכו 4300 ק”מ. הוא עובר דרך כמה עיירות לפני שנשפך בים תוך התפצלות לשלוחות שונות ויצירת סימן דמוי דלתא.

נהר המקונג הוא נהר עצום ממדים שאורכו 4300 ק”מ. הוא עובר דרך כמה עיירות לפני שנשפך בים תוך התפצלות לשלוחות שונות ויצירת סימן דמוי דלתא. אוכלוסיית הדלתא מונה 17 מיליון בני אדם ורובם המוחלט הוא ויאטנמי. פרנסת התושבים האיזוריים מתבססת על דייג, תיירות וחקלאות (זהו האיזור המניב ביותר בויאטנם). ביקור באיזור מקונג דלתא הוא חוויה תרבותית מומלצת ביותר במהלך טיול לויאטנם.

איך מגיעים?

רוב המבקרים מגיעים דרך העיר הו צ’י מין שהיא העיר הגדולה ביותר בוויאטנם. יש המגיעים לנהר המקונג דרך פנום פן, בירת קמבודיה. 

 
מקונג דלתא
מקונג דלתא

התקופה המומלצת לבקר בדלתא

העונה היבשה היא בין דצמבר למאי והיא התקופה הטובה ביותר לבקר בדלתא. ייתכן וטיול בדלתא יהיה אפשרי גם בחודשים אחרים, למרות גשמים קלים.

מגורים

יש הוסטלים ובתי הארחה בעיירות לאורך הדלתא. לאלו המעוניינים ללון בכפרים אפשר להתארח אצל המקומיים. 

פעילויות מומלצות 

קאנטחו היא העיר הגדולה ביותר בדלתת המקונג והמקום בו ערוצי מים רבים נפגשים. יש בה תעשייה של רוטב דגים, והאטרקציה המרכזית בה היא “שוק צף”. לאורך הנהר שטות סירות רבות של מקומיים המציעים את מרכולתן (ירקות, פירות טרופיים, משקאות ועוד).
קה מאו – בקה מאו יש צמחייה ענפה ואפשר למצוא בה יערות של מנרובים (שיחים ועצים אשר גדלים במים). כמו כן יש בה מגוון רחב של זני ציפורים ומספר פארקים שאפשר לצפות בהם בציפורים.
קיאן ג’יאנג היא פרובינציה הקרובה לקמבודיה ובה רצועת חוף מרשימה באורך 200 קילומטרים. דיג מהווה מקור פרנסה עיקרי באיזור זה, זאת מכיוון שיש בו זנים רבים של דגים וביניהם כרישים, גומברים טורפניים, מקרלים ושרימפסים. באיזור יש גם שפע של אטרקציות היסטוריות.
דונג תאפ באיזור זה יש פארק לאומי שאפשר לראות בו עגורים אדומי ראש נדירים.

 

לא לשכוח ויזה

אם ברשותכם דרכון זר, ייתכן שתוכלו להיכנס לויאטנם ללא ויזה. אך בעלי דרכון ישראלי צריכים להוציא ויזה כדי להיכנס לויאטנם. היכנסו לכאן כדי להוציא ויזה לויאטנם תוך ארבעה ימים בלבד.  
 

למידע על תיכנון טיול לויאטנם לחץ כאן!

למידע על ויזה לויאטנם לחץ כאן!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תאילנד עם ילדים

תאילנד עם בן 1.5 – משפחת גלעד

“אין ספק שזו הייתה חוויה משפחתית מדהימה. כל-כך כיף לראות את ההתפתחות של נועם במהלך הטיול הזה ואת התגובות שלו לאנשים שהוא פוגש, לטעמים חדשים, לנופים וחוויות”.

קרא עוד »

פגישות ייעוץ
אחד על אחד
עם דורון רייכמן

כל המידע שצריך, טיפים והמלצות לפני יציאה לטיול בוויאטנם בפגישה אישית ומעמיקה

Booking.com

גו איסט בפייסבוק

גלילה לראש העמוד