מנהרות קו צ’י – שרידי מלחמה

רשת המנהרות התת קרקעיות שימשה את הלוחמים הויאטנמים במלחמת ויאטנם. החיילים הויאטנמים נהגו להשתמש במחילות ולהפתיע את האמריקאים.

מנהרות קו צ’י נמצאות 40 קילומטרים מהעיר הו צ’י מין, והן אתר היסטורי מרתק ומומלץ. רשת המנהרות התת קרקעיות שימשה את הלוחמים הויאטנמים במלחמת ויאטנם, והכוחות האמריקאים שידעו על כך, לא יכלו לעשות דבר כדי לעצור אותם. החיילים הויאטנמים נהגו להשתמש במחילות ולהפתיע את האמריקאים במיקומים שונים.

המנהרות שימשו מקום מסתור בעת הלחימה, והלוחמים נאלצו לחיות בהן תקופה ממושכת. החיים במנהרות לא היו פשוטים. המזון והמים היו מעטים והמנהרות שרצו בחרקים, מרבי-רגליים ארסיים, עקרבים וחולדות והן בהחלט לא היו מקום אידיאלי לנוח בו לאחר לחימה. הלוחמים במחילות סבלו ממחלות, בעיקר מלריה שהייתה גורם המוות השני אחרי שדה הקרב. האמריקאים ניסו לפגוע במנהרות אך ללא הצלחה ממשית. גם כאשר הכוחות האמריקאים זיהו כניסה למנהרה, הכניסה אליה הייתה מסוכנת ובכל אופן המנהרות היו בדרך כלל צרות מדיי בשביל החיילים האמריקאים.

מנהרות קו צ'י

בשלבים מאוחרים יותר האמריקאים הצליחו יותר לפגוע במנהרות וגרמו לחלק מהן להתמוטט לאחר שהפציצו אותן בעקביות. אך למרות זאת המנהרות תרמו רבות למאמץ המלחמתי.

מנהרות קו צ’י – כניסה למנהרות

יותר ממאה קילומטרים של מנהרות תת קרקעיות נשמרו. מנהרות מסוימות פתוחות למבקרים והן אף הוגדלו כדי להקל את הכניסה אליהם. הותקנה תאורה לאורך המנהרות כדי להקל את השהות בהן. למבקרים במנהרות מומלץ ללבוש שכבה דקה, ולהביא שתייה. למרות שהמנהרות הוגדלו, ייתכן שלא יתאימו לכל אחד. פרט לכניסה למנהרות, ניתן במקום הסבר מעניין על חוויותיהם של החיילים במנהרות, ועל המלכודות השונות שהם הכינו לחיילים האמריקאים.
התקופה המתאימה ביותר לסייר במנהרות היא בחודשים נובמבר עד מרץ. אחר כך מתחילה עונת המונסונים, ומחודש יולי ייתכנו אף טייפונים.

לא לשכוח ויזה

אם ברשותכם דרכון זר, ייתכן שתוכלו להיכנס לויאטנם ללא ויזה. אך בעלי דרכון ישראלי צריכים להוציא ויזה כדי להיכנס לויאטנם. היכנסו לכאן כדי להוציא ויזה לויאטנם תוך ארבעה ימים בלבד.  
 

למידע על תיכנון טיול לויאטנם לחץ כאן!

למידע על ויזה לויאטנם לחץ כאן!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אשרת כניסה לויאטנם

אשרת כניסה לויאטנם

האם אני צריך אשרת כניסה לויאטנם? מטיילים בעלי דרכון ישראלי חייבים להוציא ויזה כדי להיכנס לויאטנם. אולם אם יש ברשותכם דרכון זר, ייתכן שלא תצטרכו

קרא עוד »
תאילנד עם ילדים

תאילנד עם בן 1.5 – משפחת גלעד

“אין ספק שזו הייתה חוויה משפחתית מדהימה. כל-כך כיף לראות את ההתפתחות של נועם במהלך הטיול הזה ואת התגובות שלו לאנשים שהוא פוגש, לטעמים חדשים, לנופים וחוויות”.

קרא עוד »

פגישות ייעוץ
אחד על אחד
עם דורון רייכמן

כל המידע שצריך, טיפים והמלצות לפני יציאה לטיול בוויאטנם בפגישה אישית ומעמיקה

Booking.com

גו איסט בפייסבוק

גלילה לראש העמוד